Rekreacja i wypoczynek

parki i rezerwaty przyrody, cuda natury ziemi kłodzkiej, lecznicze źródła, pakiety odnowy biologicznej, aktywna rekreacja

 • Parki i rezerwaty przyrody

  Ziemia kłodzka to największe skupisko obszarów chronionych - 7 parków i 9 rezerwatów przyrody. Z nami odwiedzisz jeden z najciekawszych atrakcji regionu jakim jest Narodowy Park Gór Stołowych. Te niezwykłe stare góry o wyjątkowej w Europie płytowej budowie o urzekają fascynującą formą i kształtem bloków skalnych tworzących niezwykłe formy skalne. Z najwyższego szczytu Szczelińca Wielkiego 919 n.p.m, podobnie jak 200 lat temu czynił to J. W. Gothe, będziemy mogli podziwiać niezwykłe widoki na pogranicze polsko-czeskie.

 • Cuda Natury

  Zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie jest stałym i obowiązkowym punktem pobytu na ziemi kłodzkiej. Jaskinia ze szczątkami prehistorycznego niedźwiedzia jaskiniowego odkryta została dopiero w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku i należy do najpiękniejszych jaskiń w tej części Europy. Doskonale przygotowana do zwiedzania ścieżka edukacyjna to ekspozycja naturalnych walorów jaskini wzbogaconych muzyką oraz doskonałym oświetleniem pozwalającym na  przeżycie niezapomnianych chwil w trakcie zwiedzania.

 • Odnowa biologiczna

  Lecznicze źródła, odnowa biologiczna, rekreacja

  Ziemia kłodzka dwa wieki temu swoją sławę zyskała dzięki odkryciu i upowszechnieniu leczniczych źródeł. Na przełomie wieków powstały wspaniałe kurorty wypoczynkowo-lecznicze o międzynarodowej sławie, które w okresie wakacyjnym, dzięki bogatej ofercie kulturalnej, stawały się salonem Europy Centralnej. Podobnie jak elity ówczesnego Berlina Wrocławia i Drezna, podążając śladami znamienitych gości kurortów takich jak Fryderyk Chopin czy Winston Churchill, będziemy mogli podziwiać doskonale zachowane parki zdrojowe w Kudowie Zdroju oraz Polanicy Zdroju.

© Bukova Tur 2018